Jakie znaczenie ma dobra polisa na życie?

Polacy coraz częściej postanawiają ubezpieczyć nasze życie. Wyniki towarzystw ubezpieczeniowych jasno wskazują, że zaczynamy doceniać stan zabezpieczenia finansowego bliskich i poważnie myślimy o przyszłości oraz czyhających zagrożeniach. Oby ten trend utrzymywał się jak najdłużej i obyśmy dostrzegali wartość jaką jest polisa na życie.

Ubezpieczenie na życie daje nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jest to jedyna z najważniejszych wartości, do której dążymy w wszystkim działaniu. Budujemy mieszkanie, chodzimy do produkcji i zarabiamy właśnie po to, by naszej rodzinie niczego nie zabrakło i żeby w żadnym momencie nie czuła się zagrożona. Mimo, że od czasu do czasu potrzebujemy rozrywki i odrobiny adrenaliny to do stabilizacji ciągle dążymy.

Mimo że polisa na życie zapewnia odszkodowanie rodzinie po naszej śmierci, istnieją produkty, które pozwolą uzyskać pieniądze już za swego życia. Chodzi tu o polisy inwestycyjne. Poza podstawowym zabezpieczeniem na wypadek śmierci są one funkcję oszczędnościową, pozwalającą odłożyć sposoby na „dodatkową emeryturę”.

Ubezpieczenie może posiadać znaczenie zarówno dla swoich dzieci. Istnieją bowiem polisy posagowe, które w swojej istocie są polisą na życie rodziców, ale i pozwalają gromadzić kapitał oszczędnościowy dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletności (przykładowo) będzie mogło wykorzystać pieniądze na studia, założenie rodziny czy zakup domu.