Najlepsze polisy na życie. Ranking na rok 2016

Polisa na działanie to inwestycja bardzo indywidualna i spersonalizowana pod potrzeby konkretnej osoby. Jednak warto zajrzeć w rankingi by wiedzieć, które spośród wielu oferowanych propozycji wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu czegoś dla siebie.

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę w takich rankingach i nie zajmują się ich wyniki? Towarzystwa ubezpieczeniowe muszą spełnić kilka ważnych kryteriów by ich produkty mogły zostać wysoko oceniane. Przede wszystkim istotna jest kondycja prawna i finansowa firmy. Jeśli w tej kwestii wszystko wygląda pozytywnie – czyli kapitał firmy ubezpieczeniowej jest wysoki i stabilny oraz klienci nie mają kłopotu z wypłatą odszkodowań – wówczas można zaufać danej firmie przy wyborze produktów ubezpieczeniowych.

Druga rzecz to już sama oferta. Mimo indywidualnego podejścia do każdej sprawy, da się zobaczyć pewien schemat według którego postępuje każda firma. Oferta musi być przede wszystkim szeroka. Ważny jest zakres wykluczeń z polisy, a także okres karencji przy poszczególnych produktach lub jeszcze kwestie ewentualnej rezygnacji z polisy. 

Co więcej jest istotne? Na pytanie która jest najlepsza polisa na życie. Ranking praktycznie każdego rodzaju wskaże produkty firm znanych przeciętnemu Kowalskiego. To takim firmom łatwiej zaufać a wtedy one stanowią większe doświadczenie w postaci sprzedaży i obsługi produktów ubezpieczeniowych. Doświadczenie jest tu cechą szczególnie istotną – jeśli określona marka jest na rynku od wielu lat, oznacza to, że dobrze radzi sobie we innym sektorze i nie trzeba obawiać się szybkiego zniknięcia jej z rynku.