Wykorzystaj kalkulator, by dobrać indywidualne ubezpieczenie na życie

Zainteresowani zakupem polisy ochronnej na życie, którzy wybrali wizytę w placówce ubezpieczyciela będą się zastanawiali czy nie można by tego samo produktu kupić taniej. Tak, jeśli choć w minimalnym stopniu wykorzystaliby możliwości internetu.

 

Jeśli ubezpieczenie na życie ma być dopasowane, warto ustalić już na początku podstawowe jego elementy, czyli sumę ubezpieczenia, zakres ochrony, liczbę ubezpieczonych, liczbę umów dodatkowych itd. W tym ustaleniu pomocny będzie kalkulator ubezpieczeń, dzięki któremu w łatwy i prosty sposób dobierzemy odpowiednie elementy polisy i proporcje.

 

Kalkulacja składników

W polisach na życie są dostępne dwa warianty ubezpieczenia uwzględniające czas trwania umowy:

  • Terminowe, czyli takie, którego posiada ramy czasowe, a ochrona trwa z reguły rok, dwa lata lub więcej. Tego typu umowy można automatycznie przedłużać bez konieczności wizyty w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • Bezterminowe, zwane również ubezpieczeniem na dożycie – tutaj wypłata świadczenia występuje nie tylko w przypadku zajścia zdarzenia określonego w umowie, ale również w momencie dożycia przez ubezpieczonego określonego wieku.

 

To tylko wstęp

Decydując się na skorzystanie z przejrzystego kalkulatora zwanego też porównywarką ubezpieczeniową wyrażamy, ale nie na samym początku, chęć spotkania z agentem ubezpieczeniowym, który już podczas bezpośredniego spotkania dokładnie sprecyzuje polisę na życie uwzględniając nasze preferencje – także te wcześniej podane w kalkulatorze. Celem spotkania, które może się odbyć także w miejscu zamieszkania przyszłego ubezpieczonego, jest również przekazanie wiedzy o tych warunkach ubezpieczenia, które inną drogą komunikacji byłyby z pewnością trudne do przekazania. Ubezpieczony ma okazję, by swobodnie zapytać doradcę o wszystkie niejasne kwestie, które także na poziomie korzystania z kalkulatora okazały się zawiłe.